Tento web používá k poskytování služeb (objednávka, přihlášení, počítadlo návštěv) soubory cookie. Jak je používáme?

Půjčovna lodí a raftů Vydrýsek

Tel.: +420 605 44 66 88

E-mail: info@pujcovnavydrysek.cz

Novinky

Ahóóóóój VODÁCI!

 

Vítáme Vás v nové sezóně 2024!

 

Využijte 5% slevy přiobjednání a zaplacení zálohy do 30.4.

 

+ 10% 10 a více lodí.

 

 

Ahóóóóóój!!!

 

 

Kniha návštěv
Iveta

Velice děkujeme za milé a vstřícné jednání a hlavně za půjčení lodí v období, kdy mají ostatní půjčovny už zavřeno.

Vydrýsek

Děkujeme i my, že jste se na nás obratili. Budeme rádi, když naše služby využijete i příště. Ahóóóój!

Tomas V.

Děkujeme za skvělý servis, využíváme Vašich služeb opakovaně, vždy s maximální spokojeností. takže za rok zase

Vydrýsek

Mockrát děkujeme a budeme se těšit zase příští rok :-)

KristýnaHonzaOliverAgáta

Skvělý přístup, naprosto funkční komunikace, bezproblémové jednání. Velmi oceňujeme, příští rok se vrátíme :-) Díky

Vydrýsek

DĚKUJEME a příští rok se budeme těšit! Ahoooj!

Vanda

Díky za perfektní přípravu vybavení i lodí! Můžeme jen doporučit, i při velké partě a různých změnách vstřícná a milá komunikace i jednání.

Vydrýsek

Děkujeme! Jsme rádi, že jste byli spokojení :-) Ahooooj zase příště :-)

Přihlášení
 
Počet návštěv webu: 683002

Vybavení na vodu

 

Vybavení na vodu, jak osobního charakteru, tak i záchranného rázu bychom neměli podceňovat. Důležité je vědět jaké nás může čekat počasí a jak dlouho na vodě budeme.  

 

  • Co poskytne půjčovna:

Vydrýsek má pro Vás z drobného vybavení na vodu vodotěsné barely. Plovací vestu (v chladnějších dnech zahřeje, ve vodě zabrání potopení se a taky chrání před nárazy o kameny, pokud se ,,cvaknete"). Samozřejmostí je lano na koníčkování, houba na vysoušení a proti krádeži Vám poslouží řetěz se zámkem. Pro letošní sezónu Vám pohodlí zaručí i pěnové podsedáky na dřevěné sedačky v kánoi. Dále Výdrýskův průvodce s grafickým znázorněním jezů pro snadnější sjíždění či přenášení. 

 

  • Půjčovací set:

Zde jsou příklady vodáckých setů, které si od nás můžete půjčit. Náš vodácký materiál má různé barevné provedení a proto se půjčovací set může lišit od našeho příkladu. Půjčovací sety jsou jen pro vaší informaci. Vždy je třeba do objednávky přesně zadat, co přesně a kolik materiálu chcete půjčit. 

 

                   Dvoumístná kánoe Vydra                                                              Třímístná kánoe Tukan

 

      Půjčovna lodí Otava - kánoe set                        Půjčovna lodí Otava - kánoe set

                   Nafukovací raft Colorado                                                             Nafukovací kánoe Baraka

 

      Půjčovna lodí Otava - raft set                        Půjčovna lodí Otava - nafukovací kánoe set

                   Nafukovací kánoe Fileta                                                                   Plastový kajak

       Půjčovna lodí Otava - kánoe set                       Půjčovna lodí Otava - kajak set

 

  • Základ pro všechny typy plavby, který budete mít z domova:

Opalovací krém, repelent, něco na hlavu proti sluníčku, pláštěnka nebo nepromokavé oblečení, na souš vhodnou obuv do každého počasí, holinky pro děti, boty do vody (Pro plavbu na mírně tekoucí řece využijeme většinou kotníčkovou obuv s pevnou patou, ve které jsou udělány odtokové díry pro snadnýodvod vody. Kotníky by měly být zakryty jako ochrana proti nárazům a hlavně proto, aby nedošlo ke stržení boty při plavání v proudu. Jakékoliv letní plážové boty typu žabky, či pantofle jsou zcela nevhodné. Při prvním převržením se mohou smeknout z nohy a uplavat. Díky ostrým kamenům, sklu či jiným nástrahám na dně je chození po dně velmi rizikové. Velmi důležitý je tepelný komfort. Vzhledem k tomu, že nohy jsou periférií těla, mohou být ve studené vodě hlavním důvodem k podchlazení. Proto jsou vhodné na studené toky botky neoprenové či postačí neoprenové ponožky. Fungují podobně jako neoprenové kalhoty, tedy na principu ohřátí vrstvy vody vlastním tělesným teplem. Nesmějí být tedy přílišvelké, ale přesně na velikost nohy. Neoprenové boty mají silnější podrážku, která nahrazuje normální obuv. Nicméně levnější modely mají tuto podrážku slabší a při neopatrné chůzi hrozí její proražení. Dražší boty mají i profilovanou pevnou podrážku. Asi nejlepší kombinace kvalita vs. cena je neoprenová ponožka s krytím starou kotníčkovou obuví. Ponožka zajišťuje dostatečný tepelný komfort, obyčejná bota zase dostatečnou ochranu ponožky a hlavně pevnou podrážkou. Podrážka by měla mít protiskluzovou podrážku. Vhodné jsou lehké plátěné tenisky, nevhodné jsou samozřejmě těžké pohorky. I do obyčejných bot lze udělat ostrým předmětem díry pro snadnější odtok vody. (Bezpečně na tekoucí vode - Ptáček, 2006)

 

  • Co na sebe v teplém počasí:

Nejlepší jsou plavky. Přes plavky ještě tričko a kraťasy, abyste se nespálili! 

 

  • Co na sebe v chladném počasí:

Nejlepší volbou je neopren, ale ne každý ho vlastní. Pokud by ale počasí nebylo až tak chladné stačí kalhoty, které půjdou vyhrnout nad kolena, triko, mikinu (komfortnější je funkční prádlo, neboť se budete hýbat) a nepromokavou bundu nebo pláštěnku. 

 

  • Doprava bagáže - co do lodi:

Pokud od nás využijete dopravu bagáže (jen pro školy, skauty a větší skupiny po domluvě), nebo si sami dopravu zajistíte, stačí si vzít do lodě pouze pití, jeden sud, kde by mohlo být náhradní oblečení, kdybyste se cvakli, svačina, doklady apod. 

 

  • Bez dopravy bagáže - co do lodi:

Pokud si budete chtít užít přírodu bez našeho či Vašeho automobilového doprovodu, bude to chtít více barelů a správně je na loď nalodit. Do kanoe se vejdou 2 barely. Do zádi se může uskladnit stan a třeba batohy, (zabalené do silného igelitového pytle) pokud pojedete kempovat pod stan. Na příď se mohou do příručního vaku uložit doklady, opalovací krém, repelent aj.

 

  • Co do barelu na jednodenní vyjížďku:

Doklady aj., svačina, pití, náhradní oblečení a nepromokavou bundu či mikinu, kdyby se změnilo počasí. 

 

  • Co do barelu na vícedenní výlet:

Doklady aj., jídlo, pití, náhradní oblečení a nepromokavou bundu navrch. Oblečení, boty, vařič, sirky, osobní věci a spacák. Stan a karimatka, pokud se vejde, jinak do igelitu na záď lodi. 

 

Barely nejsou 100% vodotěsné, proto doporučujeme osobní věci zabalit ještě do igelitového pytle a poté do barelu.